Thrustmaster z nową bazą Direct Drive do PC – to model T818! Co wiemy na jej temat?

Thrustmaster z nową bazą Direct Drive do PC – to model T818! Co wiemy na jej temat?

W dniu dzisiejszym, 17 listopada ,  po niemal roku oczekiwania od pierwotnej zapowiedzi wprowadzenia na rynek bazy Direct Drive w końcu doczekaliśmy się szczegółów. Wydarzenie można było obejrzeć na kanale https://www.twitch.tv/tmthrustmaster gdzie kilku ekspertów ze strony producenta pokazało nam finalny produkt i podzieliło się szczegółami na jego temat.

Urządzenie posiada dosyć niestandardowy , wyróżniający się kształt. Oktagonalna obudowa skrywa napęd bezpośredni o momencie obrotowym 10Nm co plasuje T818 niemal dokładnie pomiędzy największymi rywalami. Logitech G Pro posiada bazę 11Nm, MOZA Razing 9Nm a Fanatec 8Nm.
To co wyróżnia Thrustmastera to system wymiany obręczy, który dzięki adapterowi Fast Release , umożliwia wymianę obręczy na właściwie dowolną z istniejących produktów Thrustmaster jak i tych, które firma wprowadzi w nadchodzącym roku. A mowa była o 4 kolejnych obręczach, które pojawią się na rynku.

System Fast Release jest połączeniem aluminium i bardzo trwałego plastiku przemysłowego , który jest odporny na degradację i zużycie , a jego niewątpliwą zaletą jest niska waga. Bardzo sprytne rozwiązanie.
Sama baza posiada elementy , które pozwalają spersonalizować jej wygląd. Część obudowy posiada wymienny element występujący w różnych kolorach i odcieniach a dodatkowym wyróżnikiem konstrukcji jest pasek ledowy w tym samym kształcie co sama baza. Okala on wieniec kierownicy i jego wykorzystanie zależy jedynie od wyobraźni twórców, może np. odzwierciedlać wysokość obrotów silnika lub przyjąć inne funkcje.
Produkt początkowo dostępny będzie w przedsprzedaży w wybranych krajach Europy , tylko w internetowym sklepie producenta, natomiast kolejne dostawy , już w nowym roku przewidziane są dla najbliższych partnerów firmy więc spodziewajcie się jego dostępności również w naszym sklepie.

Co ciekawe , jeden z przedstawicieli Thrustmaster wspomniał , że w planach są również bazy DD dedykowane do konsol, więc warto śledzić przyszłoroczne działania francuskiej firmy.

Link do produktu w przedsprzedaży: https://www.mediak.pl/p/thrustmaster-t818-direct-drive-baza-kierownicy-do-pc/

Spróbujemy pozyskać egzemplarz na testy i być może będzie można go przetestować w naszym sklepie stacjonarnym. Jeżeli pojawi się taka opcja to dowiecie się tego z naszego profilu na facebooku  https://m.facebook.com/Mediakpl-108619627249860/

Poniżej krótki film pokazujący produkt.

 

 

Share this post