Prezentacja najnowszych produktów MOZA Racing na targach GamesCom 2023 w Kolonii

Prezentacja najnowszych produktów MOZA Racing na targach GamesCom 2023 w Kolonii

W dniu 23-8-2023 rozpoczęły się targi GamesCom, największe na świecie wydarzenie związane z grami video i popkulturą gamingową. W jednej z hal swoje stanowisko wystawiła MOZA Racing , producent wysokiej jakości sprzętu do sim racingu. Tego dnia ujawniono kilka nowych produktów , a jeden z nich już w niedługim czasie wejdzie do oficjalnej sprzedaży.

Tym produktem jest MOZA Racing R3 Bundle .
Jest to najnowsza propozycja koncernu z Chin, skierowana do graczy poszukujących sprzętu do PC i konsol Xbox ( Xbox One i Xbox Series ), które chciałyby zaznać legendarnej jakości baz Direct Drive nowej generacji.

W skład zestawu wchodzi nowa baza kierownicy R3 o maksymalnym momencie obrotowym 3,9Nm , dwupedałowy zestaw manipulatorów nożnych SR-P Lite , który już znamy z oferty producenta , uchwyt do montażu bazy do blatów i biurek oraz oczywiście obręcz. Koło kierownicy to zmodyfikowana wersja znanej już obręczy MOZA ES o średnicy 28cm, tym razem na jej wyposażeniu znajdziemy dedykowany przycisk „Xbox” . Obręcz obita jest skórą wegańską o wzmocnionej strukturze, do dyspozycji mamy 22 przyciski, łopatki do zmiany biegów jak i zestaw 10 diod led w formie paska, który najczęściej wykorzystywany jest do prezentowania obrotów silnika.

Jedną z największych zalet ekosystemu produktów MOZA Racing jest system zmiany obręczy Quick Release, wykonany z wysokiej jakości stopu aluminium. Zapewnia on szybką zmianę obręczy, jest łatwy w użytkowaniu, trwały, zapewnia bardzo dużą sztywność całej konstrukcji co gwarantuje , że wszystkie siły oraz efekty generowane przez bazę kierownicy docierają niezakłócone na jej obręcz.

Dodatkowym atutem nowego zestawu jest możliwość rozbudowy – do obręczy można dokupić dwie nakładki zmieniające jej właściwości. Pierwsza to nakładka Formula.
Dzięki niej łatwiej będzie obsługiwać bolidy klasy F1, F2, F3 jak i auta , które w rzeczywistości mają otwarte kierownice.
Druga to okrągła obręcz o większej średnicy , bo 305mm , która doskonale sprawdzi się w drifcie , rajdach czy klasycznych autach drogowych.

Ale to nie koniec zalet nowej konstrukcji , sama baza kierownicy też została „doposażona”. Znajdują się w niej dedykowane wejścia na zestaw pedałów, skrzynię biegów, hamulec ręczny , dodatkowy wyświetlacz czy nawet awaryjny przycisk E-stop. Także wszystkie akcesoria podłączymy bezpośrednio do bazy, a tę jednym przewodem USB do konsoli Xbox lub komputera.

Zestaw jest już dostępny w przedsprzedaży w naszym sklepie https://www.mediak.pl/p/moza-racing-r3-bundle-rs053/
Całość została wyceniona na 1999zł i będzie to bardzo konkurencyjny sprzęt w stosunku do rynkowych rywali.
Producent nie określił jeszcze dokładnej daty dostępności ale wspomina o październiku tego roku.

Dla naszych klientów i wszystkich zainteresowanych nowym sprzętem mamy niespodziankę. Przedpremierowo , bo już od 30 sierpnia 2023 cały zestaw MOZA Racing R3 będzie można zobaczyć i przetestować w naszym sklepie w Warszawie!
Dodatkowo, zostanie zamontowany na zupełnie nowym kokpicie składanym, dedykowanym do zestawów Direct Drive, od producenta Next Level Racing , a mianowicie Next Level Racing GT Lite Pro. Jak zawsze , zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia się na jazdę testową.

 

 

Share this post